Akbank Kısa Film Festivali

İlk yılından itibaren Selim Evci'nin direktörlüğünü üstlendiği festival, kısa film alanında platform oluşturma hedefi ile düzenlenmekte. Kısa film yönetmenlerinin eserlerini izleyicilerle buluşturmak, renkli ve keyifli bir festival ortamı oluşturmak, ülke sinemasına katkıda bulunmak, yeni sinemacıları desteklemek üzere 18 - 28 Mart 2019 tarihlerinde 15. kez gerçekleşecek.

 

Festival kısaları, Uluslararası bölüm, Kısadan Uzuna, Belgesel Sinema, Deneyimler, Özel Gösterim ve Forum bölümleri ile festival bu yıl da kısa filmciler ve festival takipçileri için seçkin bir festival ortamı oluşturma hedefini sürdürüyor. 

 
Akbank 14. Kısa Film Festivali Üniversitenizde

19-29 Mart tarihleri arasında düzenlenen Akbank 14. Kısa Film Festivali'nin ödüllü filmleri, 6 Nisan–14 Mayıs 2018 tarihlerinde Türkiye genelindeki 40 üniversitede gençlerle buluştu.

Onbir yıldır kısa film severler için üretimin, bilginin paylaşıldığı platform olma amacıyla düzenlenen Festival'in ödüllü filmleri "Ödüllü Filmler Üniversitelerde" etkinliği kapsamında; aralarında İstanbul, Eskişehir, İzmir, Gaziantep, Erzurum, Elazığ, Adana, Mersin, Zonguldak, Çanakkale, Kayseri ve Ankara' da toplam 40 üniversitede gösterime sunuldu.

6 Nisan -14 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen üniversite turunda; Festival'in yarışmalı bölümüne başvuran 712 film arasından seçilen ödüllü 
filmler sinema tutkunları ile buluştu.