Akbank Kısa Film Festivali

İlk yılından itibaren Selim Evci'nin direktörlüğünü üstlendiği festival, kısa film alanında platform oluşturma hedefi ile düzenlenmekte. Kısa film yönetmenlerinin eserlerini izleyicilerle buluşturmak, renkli ve keyifli bir festival ortamı oluşturmak, ülke sinemasına katkıda bulunmak, yeni sinemacıları desteklemek üzere 16 - 26 Mart 2015 tarihlerinde 11. kez gerçekleşti.

 

Festival kısaları, Uluslararası bölüm, Kısadan Uzuna, Belgesel Sinema, Canlandırma Kısaları, Deneyimler  ve Özel Gösterim bölümleri ile genişleyen festival bu yıl da aynı çizgide kısa filmciler ve festival takipçileri için seçkin bir festival ortamı oluşturma hedefini sürdürüyor. Festival kapsamında düzenlenen kısa film yarışması başvuruları için son katılım tarihi 1 Kasım 2014 idi.

 
Akbank 11. Kısa Film Festivali Üniversitenizde

18-28 Mart tarihleri arasında düzenlenen Akbank 11. Kısa Film Festivali'nin ödüllü filmleri, 6 Nisan–14 Mayıs 2015tarihlerinde Türkiye genelindeki 40 üniversitede gençlerle buluştu.

Onbir yıldır kısa film severler için üretimin, bilginin paylaşıldığı platform olma amacıyla düzenlenen Festival'in ödüllü filmleri "Ödüllü Filmler Üniversitelerde" etkinliği kapsamında; aralarında İstanbul, Eskişehir, İzmir, Gaziantep, Erzurum, Elazığ, Adana, Mersin, Zonguldak, Çanakkale, Kayseri ve Ankara' da toplam 40 üniversitede gösterime sunuldu.

6 Nisan -14 Mayıs 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilen üniversite turunda; Festival'in yarışmalı bölümüne başvuran 712 film arasından seçilen ödüllü 
filmler sinema tutkunları ile buluştu.